gospitalveteraniv@gmail.com
  +38 0506633726

Обласна комунальна установа

“Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни”

 

У Чернівецькій області мешкає 32 тис. ветеранів війни. Госпіталь, відповідно до статуту госпіталю та наказів Департаменту охорони здоров'я, забезпечує надання медичної допомоги ветеранам війни області, а також ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, реабілітованим особам, колишнім військовослужбовцям-інвалідам, суддям-пенсіонерам, “дітям війни”, а з 2014 року - також учасникам антитерористичної операціїї на сході України.

Керівник госпіталю — Кожухар Василь Михайлович, лікар вищої категорії, колишній учасник бойових дій в республіці Афганістан.

В госпіталі розгорнуто 200 ліжок, з них: терапевтичних - 50, кардіологічних - 55, неврологічних  - 55, хірургічних – 40. Щороку більше 4-х тисяч ветеранів оздоровлюються у стаціонарі госпіталю.

 В наявності необхідні допоміжні служби, а саме: ренгтенкабінет, кабінет функціональної діагностики, кабінет УЗД діагностики, клініко- біохімічна лабораторія, фізіотерапевтичне відділення, та поліклінічне відділення потужністю 100-110 відвідувань у зміну. Завершується підготовка до відкриття на базі госпіталю регіонального Центру медико-психологічної допомоги учасникам АТО.

Лікарями відділень проводиться необхідний комплекс діагностичного обстеження та лікування хворих згідно стандартних методик. Широко використовуються можливості кабінетів та служб госпіталю, а також можливості обстеження хворих в обласному діагностичному центрі.

Крім медичних послуг, госпіталь здійснює організаційно-методичну роботу в області стосовно медико-соціальної допомоги ветеранам війни та особам похилого віку, підготовку аналітичних довідок та статистичної інформації в Департамент охорони здоров'я, державні адміністрації області, міністерство охорони здоров'я та інші установи. Має місце тісний зв’язок госпіталю та ЛПЗ області з Українським державним медико-соціальним Центром ветеранів війни, інститутом геронтології АМНУ. Здійснюється також експертиза стійкої втрати працездатності серед ветеранів війни, вирішення різноманітних медико-соціальних потреб ветеранів.

В госпіталі працюють висококваліфіковані фахівці, значна частина яких працює в установі більше 20 років. Специфіка роботи в госпіталі полягає у тому, що медичний працівник, який працює з ветеранами війни, повинен мати такі особливості характеру, як терпіння, чуйність, душевну доброту, повагу до хворих старшого віку. У професійному вихованні медичного персоналу всі роки неоціненний вклад вносили співробітники госпіталю, які в свій час брали участь у Другій Світовій війні 1939-1945 рр. У госпіталі склалась традиція, коли напередодні Дня Перемоги 9 травня, адміністрація та профспілковий комітет госпіталю вітають особисто колишніх спіробітників-ветеранів війни.

 

Колектив госпіталю неодноразово відзначався подяками, грамотами, преміями обласної Державної адміністрації за високий рівень організації надання хворим медичної допомоги.